Usługi budowlane

Roboty ziemne i wykopy

Usługi koparką

Usługi tokarskie

Piaskowanie i zabezpieczenie antykorozyjne

Transport specjalistyczny 24t

Piaskowanie i zabezpieczenie antykorozyjne

Piaskowanie jest procesem, który pozwala na oczyszczenie dowolnej powierzchni i przygotowanie jej do dalszej obróbki. Stanowi wstępny element m.in. malowania proszkowego oraz jest w stanie odnowić powierzchnię. Proces piaskowania wykonuje się materiałem ściernym zawartym w strumieniu sprężonego powietrza – uderzające drobinki ścierają zniszczoną powłokę.

Choć w przypadku piaskowania można wykorzystać śrut, szkło, żużel, drobinki skorup orzechów kokosowych, najczęściej wykorzystuje się twarde cząsteczki elektrokorundu. I właśnie taki materiał ścierający stosujemy podczas piaskowania.

Efekty zbliżone są do rezultatów szlifowania. Piaskowanie pozwala jednak uzyskać idealną powierzchnię, dużo gładszą i odpowiednio szorstką w porównaniu z innymi metodami oczyszczania. Zaletą jest ponadto możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Strumień powietrza z twardymi cząsteczkami jest w stanie wyczyścić zakrzywienia i rogi. Piaskowanie pozwala na usunięcie starych powłok malarskich oraz skorodowanej powierzchni.

Dzięki profesjonalnemu piaskowaniu:

  • pozbędziesz się starych powłok oraz zgorzeliny produkcyjnej,
  • uzyskasz gładką powierzchnię,
  • przygotujesz powierzchnię do malowania / lakierowania.

Jedną z naszych usług jest piaskowanie konstrukcji stalowych. Obróbka ścierna pozwala oczyścić i wygładzić powierzchnię felgi docierając do trudno dostępnych miejsc. W celu usunięcia wgnieceń, rys i innych nierówności z felg, po piaskowaniu zaleca się szlifowanie i polerowanie powierzchni, co zapewnia idealne przygotowanie do malowania proszkowego lub pokrycia farbami w technologii hydrodynamicznej. Wykonujemy także zabezpieczenia farbami PPOŻ.

Cynkowanie ogniowe

Poprawność procesu cynkowania ogniowego zapewnia nadzór technologa oraz badania składu kąpieli technologicznych. Dbamy o najwyższą jakość pokryć antykorozyjnych, co pozawala spełnić nawet największe wymagania naszych klientów.

ZAINTERESOWANY?

Skontaktuj się z nami

WeldMetal
Rafał Gałecki
Żabokliki, ul. Kubusia Puchatka 64
08-110 Siedlce
REGON: 140816316
NIP: 8212280215

Telefon

Telefon